•   - -  

Albania

A1 Report  Albania - Uutiset tv
A1 News Channel is an all news private television station in Tirana, Albania founded by media mogul Koco Kokedhima and owned by Shekulli newspaper.

3.4 / 5
12 ääntä
ABC News  Albania - Uutiset tv
ABC News is an Albanian news and satellite television channel that is owned by Media 6. The 24-hour cable news channel was founded in 2010 by

3.6 / 5
17 ääntä
Albanian TV of America  Albania - Yleinen tv
Albanian Television of America. Our television broadcasts three programs in three different television stations in HD: 1) ALBTVUSA in ShqipTV.

2.7 / 5
4 ääntä
Alsat M  Albania - Uutiset tv
ALSAT-M ka filluar të transmetojë në mars të vitit 2006 dhe është një stacion televiziv kombëtar që transmeton në të gjithë territorin e Republikës

3 / 5
5 ääntä
Alsat Tv  Albania - Uutiset tv
he particular and live reporting as well as impartiality and professional approach in doing television program, make the Dukagjini TV to be the most

1 / 5
3 ääntä
Klan Kosova  Albania - Paikallinen TV
Klan Kosova is a private service broadcaster in Kosovo. It offers two television stations with 24-hour television services broadcasting on

3.5 / 5
2 ääntä
KLAN TV  Albania - Yleinen tv
TVKLAN eshte kanali televiziv privat me I madh ne Shqiperi. I themeluar qe ne vitin 1997, TVKLAN u licensua nga Keshilli Kombetar i Radios dhe i

4.2 / 5
4 ääntä
KOHAVISION - KTV  Albania - Musiikki televisio
KTV (shkurtesa e Koha Vision) është një stacion televizioni në Kosovë, pjesë e "Grupit Koha", me pronare Flaka Surroi. Drejtoresh e

3 / 5
2 ääntä
Mrt 2  Albania - Yleinen tv
MRT 1 is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio-Television.

5 / 5
1 ääntä
Mrt 2  Albania - Yleinen tv
MRT 2 Sat is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio Television.

4 / 5
3 ääntä
Ora News  Albania - Yleinen tv
RTV Ora News, Te paret për lajmin e fundit: Shpejtesi, paanshmeri korrektesi. 24 ore live, lajme, debate, showbizz, sport. Na ndiqni në

5 / 5
1 ääntä
Rrokum TV  Albania - Yleinen tv
Rrokum.TV is the first Cable and Internet TV channel of Kosovo, a new medium of JAVA Multimedia Production (JMP), which builds on the success and

3.8 / 5
6 ääntä